Firma CrisTap to zespół fachowców, którzy tworzą meble łączące wygodę z funkcjonalnością. Nasze długoletnie doświadczenie w branży meblowej pozwala projektować meble zgodnie z najnowszymi trendami. Do produkcji mebli używamy najwyższej jakości atestowanych materiałów i surowców.

Od poniedziałku do piątku: 8.00-18.00

Tel. (58) 677 52 39
e-mail: d.handlowy@cristap.pl

  /  Warto Wiedzieć   /  Zasady Użytkowania

Zasady Użytkowania


 

1. Wyroby oferowane przez przedsiębiorstwo CRISTAP powinny być wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem, w pomieszczeniach zamkniętych ze sprawnie działającą wentylacją i odpowiednim zabezpieczeniem przed działaniem warunków atmosferycznych w tym nadmiernego nasłonecznienia powodującego płowienie tkanin lub zawilgocenia pomieszczeń

2. Przy otwieraniu opakowania nie używaj ostrych narzędzi, gdyż może to spowodować uszkodzenie obicia mebli.

3. Nieregularne fałdy, zagniecenia mogą pojawić się na meblu w czasie transportu. Fałdy te należy ręcznie poprawić, uformować poduszki w celach estetycznych.

4. Meble tapicerowane np. narożniki, fotele, sofy, pufy objęte niniejsza gwarancją mają charakter wypoczynkowy, a meble z funkcją rozkładania służą do wypoczynku nie pełniąc funkcji łoża sypialnianego.

5. Elementy przeznaczone do samodzielnego montażu należy montować zgodnie z załączoną instrukcją dostarczoną wraz z wyrobem. Czynności montażowe wykonywane samodzielnie przez Kupującego niezgodnie z instrukcją w całości obciążają pod względem kosztu i ryzyka montującego.

6. W sytuacji posiadania przez wyrób elementów drewnianych lub lakierowanych poszczególne elementy mogą różnić się wybarwieniem i strukturą co jest związane ze specyfiką zastosowanego materiału. Powyższe dotyczy usłojenia, lekkich odstępstw kolorystycznych spowodowanych intensyfikacją nasączenia materiału żywicą, bejcą i innymi specyfikami barwiącymi. Gwarant dopuszcza możliwość występowania nieznacznych odstępstw w wymiarach elementów tapicerowanych, w tym także niedużych różnic w ułożeniu szwów (przeszyć) mogących wynikać z cech zastosowanego materiału lub zużycia wynikającego z normalnej eksploatacji mebli.

7. Gwarant zabrania siadania na oparciach i poręczach mebli. Duże obciążenia mogą narazić meble na uszkodzenia konstrukcji lub trwałą deformację. Nie wskazane jest także narażanie tapicerki na mocne – punktowe napięcie, ponieważ ich skutkiem mogą być rozdarcia tkaniny, szwów oraz naruszenie sprężyn. Podczas przesuwania mebla nie należy trzymać za obicie lub jego luźne elementy, gdyż może to spowodować nieodwracalne uszkodzenia, odkształcenia.

8. Kategorycznie zabrania się kontaktu mebli z:

• wysokimi temperaturami
• intensywnym nasłonecznieniem
• rozpuszczalnikami i innymi środkami agresywnymi chemicznie
• ostrymi oraz szorstkimi elementami pozostałego wyposażenia pomieszczenie w którym umiejscowiono wyrób.